Penzión Caritas** Charitný domov                    Dolný Smokovec 19, 059 81 Vysoké Tatry
Domov pre fyzický oddych a duchovný nádychVITAJTE!

Chceli by ste prežiť príjemnú dovolenku alebo stráviť čas svojej duchovnej obnovy v pokojnom a duchovnom prostredí, v kráse Božieho stvorenstva vo Vysokých Tatrách? 

Ponúkame Vám duchovno – rekreačný pobyt v našom zariadení. Tým aj  nám pomôžete  udržať prevádzku tohto domu. Charitný domov v Dolnom Smokovci patrí medzi zariadenia poskytujúce ubytovacie a stravovacie služby ako dvojhviezdičkový penzión. Od roku 1938 má svoju bohatú históriu, ktorá je spojená s pôsobením Božieho služobníka otca biskupa Jána Vojtaššáka. Širokej verejnosti ponúka duchovné cvičenia, duchovné obnovy  a rekreačné pobyty pre jednotlivcov, rodiny, školy a skupiny všetkých vekových kategórií za veľmi výhodnú cenu. Lyžiarské výcviky i školy v prírode strávené v tichom, pokojnom a duchovnom prostredí  sa pre mnohé školy stali už dlhoročnou tradíciou. Rodiny s deťmi iste privítajú možnosť zimného rekreačného pobytu s možnosťou Lyžiarskej školy “Greguskaski”, vzdialenej  5 minút pešej chôdze. (Kontakt na lyžiarsku školu: mob. 0907 930 864, web: greguskaski.lodge.sk). Charitný domov poskytuje ubytovanie počas celého roka a je jedným z mála zariadení v Tatrách, kde okrem oddychu a pohody, možno pookriať aj duchovne. K dispozícii sú jednoposteľové, dvojposteľové a trojposteľové izby s umývadlom. 

 Ďakujeme Vám  za Vašu dôveru i každú formu podpory a priazne.Od 01. novembra 2020 prevzala prevádzku charitného domova Spišská katolícka charita, ktorá k tomuto kroku pristúpila hlavne z dôvodu zachovania myšlienky otca biskupa Vojtaššáka, ktorý kúpil tento dom pre potreby charity od grófa Karatsonyho. 

 Cieľom Spišskej katolíckej charity je aj naďalej zachovať charitný domov ako miesto duchovnej i telesnej rekreácie v podmienkach vyhovujúcim súčasným (i budúcim) potrebám.

Dlhých 47 rokov sa o charitný domov starostlivo, s láskou a v modlitbách starala Kongregácia milosrdných sestier Svätého kríža, ktorým chceme za ich nezištnú pomoc, starostlivosť, modlitby veľmi pekne poďakovať a zaželať im veľa Božej milosti v ich ďalšej činnosti. 

Ďakujeme Vám, že svojou prítomnosťou v Charitnom dome aj naďalej podporíte jeho prevádzku.O ďalších rekreačných a duchovných ponukách je možné informovať sa aj na našich telefónnych číslach alebo prostredníctvom e-mailu.

Tel.: 052 / 44 22 630        Mob. 0905 918 664

E-mail: info@charitatatry.sk